مانلی پرواز

صفحه اصلی

تورها

رزرو آنلاین

اخذ ویزا

هتل ها

هتل ها

اطلاعات مسیرها

اطلاعات مسیرها

اخبار گردشگری

باشگاه مشتریان

ارتباط با مانلی

تور‌های اقساطی

تور‌های لحظه آخری

مانلی همسفری ماندگار

اخبار گردشگری

02188103828 - 02154929(خط ویژه)    banner حقوق مسافران در پرواز

s5_logo حقوق مسافران در پرواز

37ikgr3g+8PWuB+WyDONU+YMq6ZaqOj1mjIhQOn3SKrvAgqPmDe7rdZl02XOjcsm9AU8f8B4HWo0POxgwEAAAAASUVORK5CYII= حقوق مسافران در پرواز

وقتی به عنوان توریست به کشور دیگر میرویم و یا حتی شهرهای داخلی ایران باید بدانیم که چه حقوقی به عنوان مسافر داریم. در این مقاله بخوانید هر آنچه که باید به عنوان حق شما در پرواز داده شود و شرکت هواپیمایی که برای سفر انتخاب کرده اید در برابر شما مسئول است. بر اساس مفاد ۵ قانون هواپیمایی کشوری و ماده ۱۹ کنوانسیون ورشو مصوب ۱۳۵۴/۳/۳۱ مجلس شورای اسلامی برای همه شرکت‌های هواپیمایی الزامی است کرده است این آیین نامه بر اساس حقوق مسافر هنگام پذیرش در فرودگاه، نرخ بلیت، حقوق مسافر در حین و بعد از پرواز میباشد.

حقوق مسافر هنگام پذیرش در فرودگاه

هر شرکت هواپیمایی که انتخاب کرده اید مانند: ماهان،ایران ایر و ... موظف است که برای تمام مسافران خدماتی یکسان و به یک شکل داشته باشد در صورتی که به رغم داشتن بلیت تاییدشده شرکت هواپیمایی از پذیرش مسافر به لحاظ محدودیت‌های شرکت حمل‌کننده اعم از بازرگانی، فنی یا حقیقی امتناع کنند، شرکت حمل‌کننده موظف به استرداد وجه و همچنین ارائه یک بلیت رایگان مشابه از لحاظ مسیر و کلاس پروازی است.